Job CFO (mit, funkció, fizetés, hogyan lesz), tisztviselők

CFO az egyik vállalat felső vezetése szervek - ez szabályozza a pénzügyi rendszer, a pénzforgalom, a felelős pénzügyi jelentés. CFO kulcsfontosságú bármely cég. Ez az a tettei függ piaci pozícióját a cég és a pénzügyi stabilitást. Ez vonatkozik a pénztáros közvetlenül a vezérigazgató.

munkahelye

Ezen a szinten a szakemberek a kereslet a kereskedelmi és kormányzati szervezetek minden szinten: a bankok, biztosítók és befektetési társaságok, kereskedelmi vállalatok, gyárak és a piacok.

Története a szakma

Ez egy viszonylag fiatal szakma, mert 20 évvel ezelőtt a CFO funkciója a vállalkozások állami több könyvelők. Azonban az első pénzügyi igazgatók lehet nevezni a király kincstárnoka, aki ellenőrzött valamennyi cash flow az állam és felelős az összes díjak, adók, adók és díjak az állami vagyont.

Mi a CFO
Mi a CFO

Felelősség a CFO

Itt a fő feladatait a CFO:

  • Kezelése pénzmozgások a vállalkozás;
    • A költségek szabályozása és biztosítja a források hatékony felhasználását;
    • Ellenőrző jövedelem és nyújtott pénzügyi vállalkozások (beleértve a hitel);
    • Adótervezés;
  • Kialakulása és a stratégiai tervezés, a cég pénzügyi politikát;
  • Biztosítani kell a gazdasági biztonság
    • Elemzése és csökkenti az esetleges pénzügyi kockázatok;
    • Ellenőrző lefolytatása vállalkozás a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően;
  • Pénzügyi-gazdasági elemzés a vállalat ügyletek;
  • A pénzügyi kimutatások elkészítése;
  • Kezelése egy csapat pénzügyi és számviteli szolgáltatásokat.

Attól függően, hogy a forma és hatályát a lista, amit a CFO ki lehet egészíteni a munkáltató.

Mi a CFO

A követelményeket a CFO

Itt van egy lista az alapvető követelményeket a CFO:

  • Felsőfokú szakképzést;
  • Jó ismeretek PC ismeretek 1C
  • A tudás alapjait adó, ellenőrzés és könyvvizsgálat;
  • Ismerete normatív és jogi dokumentumok;
  • Tárgyalási készségek, prezentációk előkészítése és jelentések;
  • A tapasztalat 3 év;

A követelményeket ki lehet egészíteni a munkáltató, ha ezt a hatálya alá a társaság.

Mi a CFO

Minta önéletrajz pénzügyi vezérigazgató

Hogyan válhat CFO

Szüksége van egy közgazdasági diplomát az egyik specialitások: „Pénzügyi és Hitel”, „Business Economics”, „Számviteli és könyvvizsgálat”, „Pénzügyi irányítás” vagy „Bank”. Azt mondják, hogy válása előtt pénzügyi vezérigazgató, meg kell szerezni a tapasztalat és a munka, mint egy könyvelő, közgazdász vagy kapcsolódó területen, és a jövőben is - az asszisztens pénzügyi igazgató bármely cég.

fizetés CFO

Attól függően, hogy a régió és mértékét a vállalat pénzügyi igazgatója fizetés tól 30-250000. Rubelt, míg az átlagos összeg 50 ezer. Havonta.